Kayseri Develi Haber Merkezi

Adım atamıyordu, yürüyerek çıktı!

Adım atamıyordu, yürüyerek çıktı!
01 Mart 2019 - 15:56

Develi Devlet Hastanesi, Kayseri ve Türkiye’de gündem oldu. Yaşlı bir kadının ümitsizce geldiği hastaneden sevinçle çıkışı, Develi’yi gündeme taşıdı.

10 yıldır şiddetli diz ağrısı çeken 83 yaşındaki Nazmiye Ercan, Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesinde geçirdiği operasyon ile sağlığına kavuştu. Yere basamaz halde gelen Nazmiye Ercan Hastanede yapılan başarılı operasyon sonrası hastaneden yürüyerek çıktı.

Develi’de oturan ve bir çok hastane gezen 83 yaşındaki Nazmiye Ercan en son çare olarak Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan Ortopedi ve Travmotoloji Uzmanı Op. Dr. Enes Uluyardımcı’ ya başvurdu.

Develi’nin sevilen doktorlardından olan ve Nazmiye Nine’yi muayene eden ve tetkiklerini yapan Dr. Uluyardımcı dizde kırık ve 10 yıl önce takılan protezde de çökme olduğunu tespit etti. Hızlı bir şekilde ön hazırlıkları tamamlanan Nazmiye Ercan’ın operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Nazmiye Nine konuyla ilgili olarak; “ Ben buralıyım. Ağrılarım çoktu. Hiç yürüyemiyordum. 10 adım atıp oturuyordum. 10 sene oldu. 10 senedir çekiyordum. Doktorum ben seni ameliyat ederim dedi. Cesaret etti. Beni ameliyat etti. Çok şükür Allah’ıma. Daha iyi oldum iyileştim. Tüm yetkililerden, hepinizden Allah razı olsun” dedi.