Kayseri Develi Haber Merkezi

Asaf bebek ihtiyacı olan cihaza kavuştu!

Asaf bebek ihtiyacı olan cihaza kavuştu!
08 Ekim 2018 - 13:57

Develi’de ikamet eden Adil Tosun’un yeni doğan çocuğu Asaf bebeğin tedavisi için bazı cihazlara ihtiyaç duyulmuş ve fiyatının yüksek olması, ailenin maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle Develi halkına sosyal medya yoluyla duyurularak, duyarlı vatandaşlardan yardım beklenilmişti.

Baba Adil Tosun’un kısa bir süre sonra Develi halkı ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın gösterdiği ilgi neticesinde sorunun çözüldüğünü paylaşmasının ardından, bazı kesimlerce algı operasyonu yaparcasına, bu durumdan bile Başkan Cabbar eleştiri oklarına maruz tutulmuştu.

Bazı Facebook sayfalarında “Başkan Cabbar sözünü tutmadı, bebek ölüme terk edildi” gibi paylaşımların yapılmasının ardından telefonla görüştüğümüz baba Adil Tosun; “paylaşımların gerçekle alakasının olmadığını, 2000 lira Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan, 800 lira Develi’den toplanarak geri kalan kısmının Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar tarafından verilerek cihazlarımız alınmış ve oğlumuzun tedavisine başlanmıştır. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve tüm Develi halkına sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Konuyla ilgili Ak Parti Yahyalı İlçe Başkanı Mahmut Esat Türkmenoğlu da bir paylaşım yaparak Develi Kaymakamı Murat Duru ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

İşte alınan cihaz ve parçaları: