Kayseri Develi Haber Merkezi

Başkan Cabbar’dan Atatürk’ü anma mesajı!

Başkan Cabbar’dan Atatürk’ü anma mesajı!
10 Kasım 2016 - 11:22

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. yıldönümünde ülkemizin her köşesinde ve dünyanın bir çok yerinde Atatürk anılırken; siyasi, bürokratlar ve yöneticiler de anma mesajları ile Atatürk’ü vefatının yıldönümünde anıyor.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da vefatının yıldönümün de Ulu Önder’i anma bir mesajı yayınladı.

Başkan Cabbar mesajında “Aramızdan ayrılışının 78’inci yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anıyorum” diyen Başkan Cabbar, Ulu Önder’in Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak ve ortaya koyduğu vizyon ile sadece bir milletin değil Dünya’nın seyrini değiştiren bir lider olduğunu ifade etti.

Gazi Mustafa Kemal gibi ileri görüşlü, vizyoner bir lider çıkaran milletin mensubu olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Başkan Cabbar , “Atatürk, İstiklal Savaşı’nda bizi zafere taşıyan eşi bulunmaz bir komutan, dehası ile kendisine hayran bırakan bir devlet adamı, insanlık tarihine damga vurmuş istisna şahsiyetlerden birisi olmasının yanı sıra çok iyi bir de ekonomistti.

Başkan Cabbar sözlerini şöyle sürdürdü:
“Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin bizlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni daha yükseklere taşımak, halkımızın refah seviyesini yükseltmek ve devletimizi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.