Kayseri Develi Haber Merkezi

Çanakkale Anıtı’nın ilk misafiri üniversiteliler oldu!

Çanakkale Anıtı’nın ilk misafiri üniversiteliler oldu!
12 Ekim 2018 - 23:32

Develi Belediyesi’nin ilçeye kattığı en önemli eserlerden olan, tarihimizin şanlı destanını Develi’de idrak edebileceğimiz Çanakkale Anıt Parkı misafir çekmeye başladı. İçerisinde bulunan anıt, Atatürk heykeli, Seyit Onbaşı heykeli, savaşa dair anıların olduğu tablolar, Develili Çanakkale Şehitleri’nin isimlerinin olduğu tabelalara kadar Çanakkale’nin bir minyatürü olma özelliği taşıyan anıt parkın ilk ziyaretçileri üniversiteli gençler oldu.

Kayseri Nuh Naci Yazgan Üniversitesi öğrencilerinin, Tarih Bölümü Okutmanı Ahmet Nedim Kilci ile birlikte Develi’ye yaptıkları gezi ziyaretine Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamından başlayarak, belediye personellerinin rehberliğinde Develi’nin tarihi yerlerini ziyaret etti.

Ulu Cami, Sivasitti Hatun Cami, Fatih Cami, Dev Ali Türbesi ve Aygösten Evlerine ziyarette bulunan öğrenciler Develi’ye büyük hayranlık duyduklarını belirterek, Yukarı Develi Mahallesinde yapımı devam eden Çanakkale Şehitleri Anıt Parkını da ziyaret ettiler.

Öğrencilere bilgilendirmelerde bulunan Ahmet Nedim Kilci “Tarih gezimize katkı sağlayan kıymetli dostum, başkanımız Mehmet Cabbar’a çok teşekkür ediyorum. Gelibolu’yu karış karış gezen birisi olarak böylesi bir anıt parkı Develi’ye kazandırarak Çanakkale ruhunu yaşatan Başkanımız Mehmet Cabbar’a bir kez daha teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.