Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi akademi ve bilim dünyasını konuk ediyor!

Develi akademi ve bilim dünyasını konuk ediyor!
20 Eylül 2018 - 21:47

Önümüzdeki ayda Develi’yi, Develi tarihi açısından son derece önemli günler bekliyor. Develi Belediyesi’nin organizesinde düzenlenen etkinlikle Develi ve Aşık Seyrani bilim dünyasına girecek.

4-5-6 Ekim tarihleri arasında Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezi’nde ve Dev Ali Lisesi’nde düzenlecek olan “I. Uluslararası Develi-Âşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi” makaleleri kabul edilen akademisyenlerin sunumlarıyla gerçekleşecek. Bir çok üniversiteden Profersör, Doçent sıfatındaki öğretim üyelerinin bildirilerinin sunulacağı kongrede Develi, Aşık Seyrani ve Türk Kültürü konuları ele alınacak.

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi ve Develi Kaymakamlığı desteği ile Develi Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleştirilecek kongrede sunulan akademik ve bilimsel makaleler kitaplaştırılarak basımı da yapılacak.

I. Uluslararası Develi-Âşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi’yle adı Develi ile özdeşleşen Halk Ozanı Aşık Seyrani ve Develi bilim ve akademi dünyasının raflarında yerini almış olacak.