Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi eski belediye başkanına hapis cezası!

Develi eski belediye başkanına hapis cezası!
07 Kasım 2018 - 18:45

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce tutuklanan ve ardından tahliye edilerek tutuksuz yargılamasına devam edilen Develi eski belediye başkanı Recep Özkan yeniden hakim karşısına çıktı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada eski belediye başkanı Recep Özkan ve Develi Belediyesi eski imar müdürü Kozan Karataş ile Nuh Kalfaoğlu, Fatih Demircioğlu, Mikdat Harman, M.K ve M.Ç’nin dosyaları ele alındı.

Develi Belediyesi eski başkanı Özkan, yaptığı savunmada; “15 Temmuz’da herkes evinde saklandığı zamanlarda ben de meydandaydım. Örgüt için okul, yurt yaptırmadım, himmet vermedim. Ak Parti’de 2 dönem başkanlık yapmış ve halen AK Parti üyesi olan biriyim. Tarafıma kurulan siyasi kumpas ve linçtir” dedi.

Savunmaların ardından verilen kararda, mahkeme Harman ve Karataş’a “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 7 yıl 6 ay, Özkan ve Kalfaoğlu’na “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 6 yıl 3 ay, Demircioğlu’na “terör örgütüne yardım etme” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına hükmetti. M.K ve M.Ç delil yetersizliğinden beraat etti.