Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi ile İzmit Belediyeleri kardeş ilan edildi!

Develi ile İzmit Belediyeleri kardeş ilan edildi!
17 Ekim 2016 - 12:54

Şimdiye kadar ikisi yurt dışı ve biri yurt içi olmak üzere üç tane kardeş belediyesi bulunan Develi Belediyesi ile 4’ü yurt içi 16’sı da yurt dışından olmak üzere 20 kardeş belediyesi bulunan İzmit Belediyesi kardeş belediye ilan edildi.

Kocaeli’nin ikinci en büyük nüfusuna sahip olan İzmit Belediyesi ile Develi Belediyesi’nin kardeş belediye olması meclisten geçerek resmiyet kazandı. Ülkemizin önemli sanayi merkezlerinden biri olan İzmit, 350 bini aşkın nüfusuyla birçok şehirden daha büyük bir potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır. Konuyla ilgili açıklama yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Develi Belediyesi ile İzmit Belediyesi kardeş şehir anlaşmasıyla sosyal, kültürel ve şehircilik alanındaki tecrübelerini paylaşarak, başarılı çalışmalarından faydalanarak işbirliği yapacaktır. Her iki belediyemiz içinde hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Develi Belediyesi, kardeş şehir anlaşmasıyla İzmit Belediyesi’nin sosyal, kültürel ve şehircilik alanındaki tecrübelerinden, başarılı çalışmalarından faydalanarak işbirliği yapacak.