Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi ile İzmit, resmen kardeş oldu!

Develi ile İzmit, resmen kardeş oldu!
06 Kasım 2016 - 19:36

Develi Belediyesi ve İzmit Belediyesi imzaladıkları anlaşmayla kardeşliklerini resmileştirdi.

 

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Meclis üyeleri ve Ankara Develi Dernek Başkanı Şaban Üzümlükaya ile birlikte İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten sonra atılan imzayla kardeşliklerini ilan etti. İmzalanan protokol sonrası Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Başkan Doğan’a, portresinin yer aldığı tablo hediye etti.

 

İzmit Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen imza törenin ardından sohbet eden Cabbar ve Doğan kardeşlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdiler. İmza töreni sonrasında İzmit Belediyesinin çalışmalarından olan Gölkayapark, Modern Hayvan Pazarı, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi Kadıköy Mahalle Konağı, Tarihi Koridor, Çanakkale Park gibi çalışmalar gezildi. Ayrıca Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Meclis üyeleri ve Ankara Develi Dernek Başkanı Şaban Üzümlükaya’nın katılımıyla Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi açılışı yapıldı.

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan konuşmasında, “Şimdiye kadar 20 kardeş belediyemiz bulunmaktaydı, Develi Belediyemizle bu sayı 21’e yükseldi. Sizlerle bir kardeşlik köprüsü kurmak bizi de çok mutlu etti. Kayseri insanı çalışkan, işini bilen insandır. Bu üç özelliği taşıyan insanlardan kimseye zarar gelmez, aksine kendine ve çevresindekilere fayda sağlar. Kayseri birçok alanda ülkemize güç ve değer katan bir şehrimiz. İnşallah sizlerle birlikte örnek projelere imza atağız.” şeklinde konuştu. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’da İzmit Belediyesi gibi başarılı bir belediye ile kardeş olmanın ayrıcalık olduğu belirterek “2009 yılından itibaren İzmit’te ki çalışmalarını takip etmekteyiz. Yaptığınız çalışmalar ülke genelinde de bahsediliyor, örnek oluyor. Sizlerin bu örnek çalışmalarını görmek ve işbirliği yapmak adına kardeş belediyeciliğin bizlere katma değer kazandıracağı inancındayım. Sosyal, kültürel ve şehircilik alanındaki tecrübelerinizden, başarılı çalışmalarınızdan faydalanacağız. Başkan Doğan ve ekibini en kısa zaman da Develi’de görmek bizleri ziyadesi ile memnun edecektir” dedi. Önümüzdeki aylarda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Develi’yi ziyaret edecek.