Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi Kaymakamı bu kez de Yeşilhisar’a vekalet edecek!

Develi Kaymakamı bu kez de Yeşilhisar’a vekalet edecek!
12 Temmuz 2018 - 16:15

Develi Kaymakamı Murat Duru, kendisine verilen iki ilçenin kaymakamlık vekaletliğini tamamlamasının ardından yeni bir vekaletle görevlendirildi.

2016 yılı Mayıs ayında Develi Kaymakamlığı’na atanan Murat Duru, Develi’de görev yaptığı sürede Develi Kaymakamlığı haricinde Yahyalı ve Tomarza kaymamaklıklarına da vekalet etmiş; hatta bir süre üç ilçenin kaymakamlığını aynı anda yürütmüştü.

Yahyalı ve Tomarza’ya yeni kaymakamların atanmasıyla sadece Develi Kaymakamlığı görevini yürüten Duru, geçtiğimiz günlerde Yeşilhisar Kaymakamı Onur Yılmazer’in görevden ayrılmasıyla Yeşilhisar Kaymakamlığı’na da vekaleten atandı.

Kaymakam Duru’nun Kayseri’de görev yaptığı kaymakamlık sayısı 4’e yükselmiş oldu.

Develi Kaymakamı Murat Duru konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından vatandaşlara şöyle seslendi:

“Develimize göreve başladığım andan beri vekaletsiz günlerimiz çok az oldu. Bazen iki ilçeye bazen üç ilçeye birden hizmet verdik. Develimize müstakilen hizmet ettiğim son bir aylık sürenin ardından yeniden vekalet günlerimiz başladı. Bundan sonra Develimize ek olarak Yeşilhisar ilçemize de vekaleten hizmet edeceğiz. Ancak sırf Allah rızası için şimdiye kadar olduğu gibi budan sonra da kendimin, eşimin ve 3 çocuğumun zamanından fedakarlık yaparak Develimizi ve Develimizin güzel insanları hemşerilerimi asla ihmal etmeden hizmet etmeye devam edeceğim inşallah. Selam, sevgi ve dua ile…”