Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi Kaymakamı Murat Duru’ya onur belgesi!

Develi’de kaymakamlık görevini yapan Murat Duru, Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nden mezun oldu.

Develi Kaymakamı Murat Duru’ya onur belgesi!
20 Haziran 2019 - 20:17

Yüksek öğrenimini tamamlayıp kamu görevine başladıktan sonra yüksek lisans da yapan Develi Kaymakamı Murat Duru, “okumakta sınır yok” düsturuyla bir okul daha bitirdi. Eşi Elif Duru ile birlikte Anadolu Üniversitesi’ne kayıt yaptıran Duru, okulunu tamamlayarak mezun oldu.

Kaymakam Duru, onur belgesi de aldığı mezuniyetini ve heyecanını sosyal medya hesabından paylaştı. Kaymakam Duru’nun paylaşımı şöyle:

“Eşim Elif Duru ile lisans ve yüksek lisans eğitimlerimizi yıllar önce tamamlamıştık. Ancak 3 çocuğumuzla birlikte çok ama çok yoğun işlerimize rağmen okumanın sınırının olmaması ve Yüce Yaratan’ın ilk emrinin “oku” olması gereğince kıyıdan köşeden artırabildiğimiz zamanla ikinci bir üniversite bitirmeyi hedefledik. Ben hukuk fakültesini bitirmek amaçlı T.C. Açıköğretim Üniversitesi Adalet Bölümünden onur öğrencisi, eşim de Medya ve iletişim Bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak birlikte mezun olduk. Allah bizlere her daim ilimin ışığında bilgi edinmeyi ve edindiğimiz bilgileri de Hak Teala’nın rızası ve Müslüman Necip Büyük Türk Milleti için kullanmayı nasip etsin”