Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi MYO’da mezuniyet heyecanı yaşandı!

Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu’nda eğitim-öğretim döneminin bitmesiyle mezuniyet töreni yapıldı. Develi MYO böylece 12. mezunlarını vermiş oldu.

Develi MYO’da mezuniyet heyecanı yaşandı!
20 Haziran 2019 - 17:05

Kayseri Üniversitesi bünyesinde eğitim-öğretim hayatına devam eden Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.

12. mezunların verildiği törene öğrenciler, aileleri, akademisyenler ve misafir olarak Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanvekili Hakan İsmet Medeni, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Özgür Özgündüz, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Zengi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak ve Kayseri Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun da katıldı.

Törende, Bilgisayar Teknolojileri, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri, Yönetim ve Organizasyon ve Büro Hizmetleri ve Sekreterlik programlarından mezun olan öğrencilerin diplomaları verilirken dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Delice öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek, hayatlarının bundan sonraki kısmında başarılar diledi.

Törende Kayseri Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun “Biz üniversite hocaları olarak tabi ki mesleki, teknik bilgiler de veriyoruz ama bundan önce verdiğimiz en önemli şey, iyi bir insan olmaları, iyi bir vatandaş olmaları yönündeki bilgilerdir. Öğrencilerimizin sahip oldukları nimetlerin kıymetini çok iyi bilmeleri gerekiyor ”dedi.

Törenin ardından misafirlere mezuniyet pilavı ikram edildi.