Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi TOKİ’de dolmuş sorunu!

Develi TOKİ’de dolmuş sorunu!
28 Aralık 2016 - 10:40

Giderek büyüyen ve kentleşen bir ilçe olan Develi’de, bu büyümeye ve gelişmeye orantılo sorunlarda yaşanıyor. Bu sorunlardan biri de toplu taşımayla ilgili…

Kalabalık şehirlerin temel özellikleri ve temel ihtiyaçlarından olan toplu taşıma, hem halka kolaylık için, heö trafiğin azalması için, hem hava kirliliği için ve başka bir çok konuda önem taşımaktadır. Belediyelerin “müşterek ihitiyaçları karşılama” vazifesinin gereği olarak karşımıza çıkan toplu taşıma, Develi’de Develi Belediyesi kontrolünde, dolmuşlar tarafından sağlanıyordu. 

Büyükşehir Yasası’nın çıkmasıyla ilçelerin ve köylerin Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmasıyla Develi’de de toplu taşıma büyükşehir kontrolüne geçti. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Develi şehir içi dolmuşlarda kartlı sisteme geçilerek, güzel bir hizmete imza atılmıştı.

Develi’de TOKİ’de oturan vatandaşlar ise dolmuşların TOKİ durağı olarak rampa aşağısı ve TOKİ binalarına onlarca metre uzak bir yerin seçilmesinden rahatsız ve sitemkar. Vatandaşlar hele ki elleri dolu, yük taşıyor olduklarında, evden durağa kadar gidip gelirken yorulduklarını hem de kendileri için zaman kaybı olduğunu belirterek, çok sayıda insanın yaşadığı TOKİ’ye dolmuşların çıkmasını,  bu kadar uzakta indi-bindi yapılmamasını  ifade etti.

TOKİ sakinleri, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda seslerinin yetkililerce duyulmasını istedi.