Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi ve Yahyalı Belediye Başkanı, taziye için komutanlığa gitti!

Develi ve Yahyalı Belediye Başkanı, taziye için komutanlığa gitti!
20 Aralık 2016 - 12:36

Geçtiğimiz günlerde’de gerçekleşen hain terör saldırısı sonucu 14 askerim şehit olduğu birlik, belediye başkanlarını ağırladı. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile 16 ilçenin belediye başkanı taziye ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ile Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk de katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve 16 ilçenin belediye başkanı, 17 Aralık’taki hain saldırıda 14 şehit veren Zincidere Komando Tugay Komutanlığı’ndaydı. Başkanları, Tugay Komutanı Albay Kemal Kırış karşıladı.

Ziyarette bir kez daha şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza da şifa dileyen Başkan Mustafa Çelik, Kayseri’deki birlik beraberliğe vurgu yaptı ve tüm belediye başkanlarının bir arada ziyaret etmesinin de bu birlik beraberliğin göstergesi olduğunu söyledi. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da Tugay Komutanı Albay Kemal Kırış ile yapılan görüşmede taziyelerini ileterek Develi halkının her daim askerinin ve polisin yanında, dimdik ayakta olduğunu belirterek birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Çelik ve ilçe belediye başkanları daha sonra mazisinde büyük zafer ve kahramanlıklar bulunan 1. Komando Tugay Komutanlığının müzesini gezdiler.

Tugaydan ayrılan ilçe Belediye Başkanları daha sonra yakında açılışı gerçekleşecek olan Melikgazi İletişim Merkezini gezerek hemşerimiz olan Memduh Büyükkılıç’tan bilgiler aldı.