Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de 550 nikah kıyıldı!

Develi’de 550 nikah kıyıldı!
16 Ocak 2017 - 12:15

Toplumumuzun en önemli adet, gelenek, görenek ve dini vecibelerinden biri olan evlilik müessesi, Develi’de 2016 yılında bir hayli bereketli oldu. Develi’de 2016 yılında toplam 551 nikah kıyılarak; 551 çift dünya evine girdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Evlilik kurumunun devam etmesi ve aile bağlarının güçlenmesi için “Evlilik Öncesi Eğitim” kurslarına destek verdiklerini” ifade etti.

Başkan Cabbar, Develi’de mutluluk bereketi yaşandığını belirterek, 2016 yılında toplam 551 çiftin nikahının kıyılarak evlendiğini söyledi.

Mümkün olduğunca nikahlara yetişmeye çalıştığını ve bizzat kendisinin nikah kıymaya çalıştığını dile getiren Cabbar, açıklamasının devamında “Çiftlerimizin nikah esnasındaki mutluluklarından ve heyecanlarından bizler de o payımıza düşen güzellikleri alıyoruz. Gençlerimizin daha huzurlu ve daha mutlu yuva kurmaları için her zaman yanlarındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Vatanımızın birliğini muhafaza edecek, milletimizin bütünlüğünü koruyacak ve kutsal değerlerimize sahip çıkacak bir aile yuvası olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz. Evlenen bütün çiftlerimize sevgi, saygı ve anlayış içinde huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum” dedi.

Yapılan açıklamada yeni bebeği olan ailelere de ‘Hoş Geldin Bebek Paketi’ hediye ederek gençleri evliliğe özendirme gayretleri içerisinde oldukları belirtildi.