Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de fakülteler öğrenci alımına başlıyor!

Erciyes Üniversitesi’nden ayrılarak yeni kurulan Kayseri Üniversitesi bünyesine dahil edilen Develi Seyrani Kampüsü’nde gelecek dönem için fakültelerin öğrenci talebi onaylandı.

Develi’de fakülteler öğrenci alımına başlıyor!
10 Haziran 2019 - 20:43

Bilindiği üzere uzun yıllardır bünyesinde meslek yüksekokulu (2 yıllık) barındıran Develi’de, bir süredir de Ziraat Fakültesi’yle 4 yıllık üniversite eğitimi veriliyordu.

Kayseri Üniversitesi’nin kurulmasıyla Ziraat Fakültesi Erciyes Üniversitesi bünyesinde kalıp şehir merkezine taşınırken, Develi’de bulunan Seyrani Kampüsü’ne de iki yeni fakülte kararı çıkmıştı.

Kurucu dekanlığına Prof. Dr. Lütfullah Cebeci’nin atandığı İslami İlimler Fakültesi ile kurucu dekanlığına Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş’ın atandığı Sosyal ve Beşeri İlimler Fakültesi bu yıl içinde resmi olarak kurulmuş, tabelalar asılmıştı.

2019-2020 eğitimyılı için fakültelere öğrenci alımı yapılması için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’e yapılan başvurunun neticelendiği ve İslami İlimler Fakültesi’ne 70, Sosyal ve Beşeri İlimler Fakültesi’ne de 40 öğrencinin alınabileceği karar bağlandığı duyuruldu.

Develi Seyrani Kampüsü içinde bulunan fakülteler önümüzdeki sene öğrencilerin yapacağı tercihlerle eğitim-öğretim hayatına başlayacak.