Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de faturasını ödeyen vatandaş, sonraki faturada eski borçla karşılaştı!

Develi’de faturasını ödeyen vatandaş, sonraki faturada eski borçla karşılaştı!
03 Kasım 2016 - 6:30

Sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan ve sitemizin Facebook sayfasına mesaj gönderen bir vatandaş, elektrik faturasını ödediği halde bir sonraki faturada eski borçla karşı karşıya kaldığını iddia etti.

İddiaya göre elektrik aboneliğinin Ekim ayı faturasında 122 TL’lik borcu olan C.G, 18 Ekim tarihinde faturasını ödemek için bir fatura ödeme merkezine giderek ücretini ödedikten sonra 1 Kasım 2016 günü gelen yeni faturasında eski borç olarak bir önceki dönem miktarını gördü.

Elinde Ekim ayı faturası ödeme dekontu olduğunu söyleyen vatandaş “faturayı ödediğimiz halde ödenen miktar eski borç olarak karşımıza çıktı. Sebebini sorduğumuzda sisteme düşmemiştir cevabıyla karşılaştık. 1 ayda nasıl düşmüyor sisteme anlamış değilim. Elimizde ödendi makbuzu olmasa hiç bir hak talep edemeyecek ve mecburen tekrar ödeme yapacağız heralde” diyerek tepkisini dile getirdi.

Başka mağdurların da olduğu da konuşulurken; kimsenin mağdur olmaması için güncellemelerin daha hızlı gerçekleşmesi ve denetimlerin yapılması mağdurların ortak temennisi oldu.