Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de ihtiyaç sahiplerine “Her Zaman Yanınızdayız” eli!

Develi’de ihtiyaç sahiplerine “Her Zaman Yanınızdayız” eli!
11 Kasım 2016 - 17:34

​Develi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Develi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve ortaklaşa hayata geçirilen “Her Zaman Yanınızdayız” isimli sosyal sorumluluk projesi, çalışmalarına köylerde de devam ediyor. 

Proje kapsamında oluşturulan ekip belirlenen mahalleleri ve isimleri ziyaretine devam ederken son durakları Hüseyinli Mahallesi oldu. Çalışmalarını tamamlayan ekip, program dahilinde diğer mahallelerde de benzer çalışmaların yürütüleceğini belirtti.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren ve açıklama yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Bu projenin hayata geçirilmesi ile Develimiz güzel bir hizmete kavuşmuştur. Bizler bu toplumda yaşıyorsak ve hele de yönetici konumundaysak herkese sahip çıkmak zorundayız. Bu proje kapsamında Develimizdeki tespit ettiğimiz ve edilecek olan kendi kişisel bakımını yapamayacak durumdaki, yaşlı, engelli, yetim ve bakıma muhtaç hemşerilerimizin kişisel bakımları yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca uzmanlar eşliğinde ruhsal destek de sağlanarak, hayata dair moral ve motivasyonlarını artırarak her zaman yanlarında olduklarımızı bilmelerini istiyoruz. Gönüllülük esasına dayalı olan bu projenin hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde emeği olan tüm kurum ve şahıslara tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Proje vatandaşlar tarafından beğeni ve ilgiyle karşılandı.