Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de İlköğretim Haftası etkinlikleri gerçekleştirildi!

Develi’de İlköğretim Haftası etkinlikleri gerçekleştirildi!
25 Eylül 2016 - 0:37
İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında, Turan Köylüoğlu İlkokulunda yapılan programda bu yıl ayrıca 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri de anıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Okul Müdürü Seyit Kaya açılış konuşması yaparak, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve diğer protokol üyelerine teşriflerinden ötürü teşekkür etti. Kaymakamımız Murat Duru konuşmasında; öğrencilerin tarih şuurunun üst seviyeye çıkarılarak her daim zinde bir gençlik için yoğun mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı.
Program daha sonra okul öğrencilerinin şiir ve gösterileriyle devam etti. Programın sonunda ise protokol üyeleri okul içerisinde oluşturulmuş 15 Temmuz Şehitlerinin fotoğraf sergisini gezdi.
İlköğretim Haftası nedeniyle Turan Köylüoğlu okulu öğrencileri, okul müdürü Kaymakam Murat DURU’yu makamında ziyaret etti. Kaymakam Murat Duru, ziyarette öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Eğitim camiasının ve öğrencilerin her türlü isteklerine cevap verdiklerini belirten Kaymakam Murat Duru, “Çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak zorundayız” dedi.