Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de Muhtarlar Günü kutlandı!

Develi’de Muhtarlar Günü kutlandı!
19 Ekim 2018 - 17:34

19 Ekim’in Muhtarlar Günü vesilesiyle, Develi merkez mahalle ve kırsal mahalle muhtarları bir araya gelerek kutlama merasimi düzenlendi.

Develi Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile birlikte Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende sırasıyla dernek başkanı Ganioğlu, Başkan Cabbar ve Kaymakam Duru konuşma yaptı.

Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu yaptığı konuşmasında, muhtarlık kurumunun tarihçesi hakkında bilgiler verdikten sonra, muhtarlığın seçilmiş idareciler arasında herhangi bir siyasi yapıya mensubiyetleri olmadıkları için en birleştirici kurum olduğunu belirttikten sonra; bazı taleplerini de dile getirdi. Ganioğlu, muhtarlığın özlük haklarının iyileştirilmesinin önemli gelişme olduğunu belirtirken, hizmet anlamında da muhtarlara daha fazla görev ve yetki verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Program muhtarlar onuruna verilen yemekle devam etti.