Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de öğrenci ve kent güvenliği toplantısı!

Develi’de öğrenci ve kent güvenliği toplantısı!
03 Ekim 2018 - 22:24

Develi Kaymakamlığı’nda Kaymakam Murat Duru idaresinde kent güvenliği ve öğrenci güvenliği toplantısı yapıldı. Toplantıda güvenlik için alınan tedbirlerle, olası sorunlara karşı uygulanacak çözümler ele alındı.

Develi’nin genel düzen ve güvenliği ile 2018-2019 akademik takviminde Kayseri Erciyes Üniversitesi bünyesinde Develi’de öğrenim gören gençlerin güvenliği için ilgili yapılan toplantıya Belediye, Üniversite ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru toplantıda yaptığı konuşmada “verimli fikir alışverişinde bulunarak ilçemizin her yönden güvenliği için önemli kararlar aldık. Aldığımız kararları da etkin bir şekilde uygulayacağız. Bununla birlikte eğitim öğretim hizmetlerinin özgür ve güvenli ortamda sürdürülebilmesi, öğrencilerimizin her türlü terör örgütlerinden ve terör faaliyetlerinden uzak tutulması , karşıt görüşlü öğrenci gurupları arasında muhtemel olayların önlenmesi ve akademik yılın huzur içerisinde tamamlanması için güvenlik tedbirlerimizi aldık. Aldığımız tedbirleri 2018-2019 Akademik yılda eksiksiz uygulayacağız. Allah hayırlı ve huzurlu bir akademik yıl geçirmemizi nasip etsin inşallah” sözlerine yer verdi.