Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı!

Develi’de Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı!
25 Kasım 2016 - 12:09

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına Kaymakam Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan , Kurum Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşların katılımlarıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan’ın kurum adına çelenk sunması ile başladı. Ardından İlçemiz Mustafa Aksu Kültür Merkezine geçilerek, Ayşe -Yahya Fatma Kocatürk Kız teknik ve Mesleki Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu program ile devam edildi. Programda günün anlam ve önemine ilişkin Kaymakam Murat Duru ve İlçe Milli Eğitim Müdürü birer konuşma yaptılar. Öğretmen ve öğrencilere takdim edilen hediyeler sonrasında program sona erdi.

Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü Develi’de de çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başlayan program daha sonra Ayşe-Yahya-Fatma Kocatürk Kız Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nin Mustafa Aksu Kültür Merkezinde hazırladığı programla devam etti.

İlçe protokolünün de katıldığı programa Develi’deki öğretmenler ve öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan tören kompozisyon, şiir vs. alanlarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri taktim edildi. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar merkezdeki 38 okula da çiçek gönderdi. Dev Ali ve Ayhan Yıldırım okullarını da ziyaret ederek bu anlamlı günde öğretmenlerle buluştu. Başkan Cabbar Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek kendi öğrencilik yaşamında kendi öğretmenleriyle yaşadığı güzel anıları paylaşarak öğretmenlerle hasbihâl etti. Mustafa Aksu Kültür Merkezinde düzenlenen törende bu kutsal meslekte Şehit olan öğretmenler ilgili slayt gösterisi izlendi. Şehit olan Öğretmenlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu.

Belediye olarak eğitimden gelecek ricaları emir telakki ederiz üstümüze düşen ne varsa her zaman yapmaya hazır olduklarını belirten Başkan Cabbar ‘‘Ülkemizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak gibi yüksek ideallere sahip, güç şartlar altında Anadolu’nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır, emekle çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi

Kendi öğretmenlerinin de gününü kutlayan Başkan Cabbar ‘‘Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum’’ dedi.

wp-1480068234160.jpg