Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de, tesis açılışı üst düzey katılımla yapıldı!

Develi’de, tesis açılışı üst düzey katılımla yapıldı!
17 Kasım 2018 - 14:29

Develi Belediyesi tarafından yapılan ve toplam maliyeti 1 milyon 150 bin lirayı bulan “Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi”nin açılışı bugün yapıldı.

Açılışa Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Develi İlçe Başkanı Osman Turan, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun, Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül ve vatandaşlar katıldı.

Yerel seçim atmosferine girdiğimiz şu süreçte, Ak Parti’den Develi Belediye Başkanlığı için aday adayı olan isimlerin çoğu da açılışta yerini aldı.

Törende açılış konuşmasını Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar yaptı. Başkan Cabbar konuşmasında; “göreve geldiğimizden beri her iş bizim işimizdir düsturuyla başladığımız çalışmalara aralıksız devam ederken; bu çalışmaların meyvelerinden olan tesisimizi açıyor oluyor olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu projede ve her zaman bizden desteklerini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki beye de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da bir konuşma yaparak; çevre sağlığının önemini vurguladıktan sonra, bu tesisin önemini “Develi’den Kayseri’ye örnek yatırım” diyerek anlattı.

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de, kendisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde Türkiye’nin ve dünyanın artık çevre sağlığı konusunda ciddi adımlar atılmasını öngörerek bazı çalışmaları başlattığını, bu tesisin de çevre sağlığı için çok önem arz ettiğini ifade ederek; “Belediye başkanımız ve ekibinin eline sağlık diyorum” dedi.