Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’de yasaklanan Vezir Parmağı’nın bazı sahneleri Develi’de çekildi!

Develi’de yasaklanan Vezir Parmağı’nın bazı sahneleri Develi’de çekildi!
15 Şubat 2017 - 12:02

Geçtiğimiz haftalarda Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın “Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezi sinema salonlarında Mahsun Kırmızgül’ün Vezir Parmağı adlı filminin oynatılmaması” kararı Develi ve ülke gündemine oturmuştu. Develi’de yasaklanan filmin bazı sahnelerinin de Develi’de çekildiği öğrenildi.

2016 yılının sonlarına doğru bazı sitelerde yapılan haberlerde, filmin bazı sahnelerinin Develi’nin Sosyallı Köyü’nde çekildiği belirtildi. Kayseri Tempo Gazetesi’nin internet sitesinde yapılan haberde “150 kişilik ekip ile Develi’ye gelen Mahsun Kırmızıgül’e vatandaşlar, 15 Temmuz darbe girişimini tiyatro ve şov olarak değerlendirdiği iddiasıyla tepki gösteriyor. Sosyal paylaşım sitelerinde ‘Darbe yanlısı Mahsun Kırmızıgül’ü Develi’de istemiyoruz’ başlığı adı altında tepkilerini dile getiren sosyal medya kullanıcıları, “15 Temmuz darbe girişimini tiyatro ve şov olarak değerlendiren sanatçı bozuntusu Mahsun Kırmızıgül, Develi’nin Soysallı köyüne film çekmek için gelmiş. Mahsun Kırmızıgül’ü Soysallı’da istemiyoruz” dediler, şeklinde yer aldı.

Tartışmalı filmin Anamur Belediyesi’nde yasaklanmasının ardından Başkan Cabbar’ın “Medyada reklamı gösterilen ve bizlerin milli manevi değerlerine ters olan ve ecdadımızla adeta dalga geçen sahneleri ve senaryosu olan Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı adlı filmi Belediyemiz Mustafa Aksu Kültür Merkezi Sinema Salonunda kesinlikle ve kesinlikle gösterime girmeyecektir” açıklamasıyla, Develi’de gösterime girmeyeceği duuyurulmuştu.