Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’nin eski kaymakamı Vali olarak atandı!

Develi’nin eski kaymakamı Vali olarak atandı!
21 Haziran 2017 - 11:49

Hükümet tarafından hazırlanan Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararname ile 41 ilin valisi değişti, 12 ilçenin kaymakamı vali olarak atandı.

Kaymakamlık görevini yaparken valiliğe atanan isimler arasında bir dönem Develi Kaymakamlığı yapmış olan Enver Ünlü de yer aldı.

2009-2015 yılları arasında 6 yıl boyunca Develi Kaymakamlığı yapan Enver Ünlü, Develi’deki görevinin ardından İstanbul Avcılar Kaymakamlığı’na atanmıştı. Son olarak da Eskişehir Osmangazi Kaymakamlığı görevini yapan Ünlü, bugünkü kararname ile vali oldu.

Enver Ünlü, Osmangazi Kaymakamlığından Iğdır Valiliğine atandı.

Enver Ünlü kimdir?

20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan ÜNLÜ, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı’da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere’de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan Kaymakam ÜNLÜ sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi ve son olarak İstanbul Avcılar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 05.10.2015 tarihinde Bakanlık Oluru ile İlçemiz Kaymakamlığında görevlendirilen Kaymakamımız Enver ÜNLÜ evli ve 3 çocuk babasıdır.