Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’nin meydanındaki binaya halk tepkili!

Develi’nin meydanındaki binaya halk tepkili!
31 Mayıs 2018 - 15:48

Develi Belediyesi, eski adliye binası olarak bilinen yapıya uygulanan restorasyon çalışmasının ardından vatandaştan ciddi tepkiler alıyor. Restorasyonu beğenen ya da fikirsiz kalanlar kadar tepki gösterenler de var.

2017 yılı Aralık ayında Develi Belediyesi’nin açtığı ihale, bu yıl Şubat ayında sonuçlanmış ve binanın meydan ile terminale bakan dış cephesinin yenilenmesi işi 300 bin lira bedelle Birdal İnşaat’a verilmişti.

Restorasyonun tamamlanmasının ardından binanın eski ve yeni halinin sosyal medyada paylaşılması, yapılan işe verilen desteği ve tepkileri de ortaya çıkardı.

Vatandaşların tepki verdiği ve dikkat çektiği konular arasında bu işe ayrılan bütçenin fazlalığı, bu parayla bu binaya daha başka işlemler yapılabileceği, binada uygulanan renklerin ve yazılan “mutluluk durağınız;Develi” yazısının farklı olumsuz çağrışımlara sebep olduğu yer almakta…

Halkın en çok tepki gösterdiği konulardan biri de, binanın meydana bakan yüzünde yazan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!” sözünün kaldırılması oldu.

Tepkilerden bazılarını şu şekilde derledik: