Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’nin Şıhlı köyünde, “su”dan kanser iddiaları!

Develi’nin Şıhlı köyünde, “su”dan kanser iddiaları!
10 Kasım 2016 - 0:38

Develi’nin Şıhlı Köyü (Mahallesi)’ne ait bir Facebook sayfasından geçriğimiz gün yapılan paylaşım köylülerin ve takipçilerin kafasını karıştırdı. Sayfadan yapılan paylaşımda köyün içme suyu borularında kanserojen maddeler tespit edildiği idda edilirken; köyde son yıllardaki ölüm nedenlerinin çoğunun da kanserden olduğuna dikkat çekildi.

Büyükşehir Yasası çıkana kadar belde belediyesi olan, yasanın çıkmasıyla Develi’ye bağlı bir mahalle olan Şıhlı, içme sularındaki kanserojen madde iddiasıyla çalkalanıyor. Şıhlı Mahallesi’ne ait Facebook sayfasında yapılan paylaşımda mahalle sakinlerinin şikayetleri dile getirilirken, ilgililerin ve yetkilerin el atıp çözüm bulması gerektiği yönünde iddialar var. Bu iddialar arasında; mahallenin içme suyunun sağlandığı şebeke hattı borularında kanserojen madde tespit edildiği… Aynı paylaşımda yer alan bir diğer iddia da ise; yıllardır var olduğu düşünülen bu kanserojen madde yüzünden, mahallede son yıllarda yaşanan pek çok ölüm vakasının kanserden olduğu yönünde.

Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili olabileceklerini düşündükleri tüm yetkililere sorun ve şikayetlerini dile getirdikleri ifade edilen paylaşımda; çaresiz kalan mahalle sakinlerinin bu sorunun bir an önce çözülmesini istedikleri vurgulandı.

İşte o paylaşım:

kfuyhklhlhuicfykufk