Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’nin tüm okulları zorunlu hizmet alanına dahil edildi!

Develi’nin tüm okulları zorunlu hizmet alanına dahil edildi!
26 Aralık 2018 - 19:39

Develi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, bugün sosyal medya hesabından bir paylaşarak; Develi eğitim camiası için önemli bir gelişmeyi müjdeleyen duyuruyla sevinç ve heyecanını paylaştı.

Yapılan paylaşımda Develi’nin tüm okullarının “zorunlu hizmet alanına” dahil edildiği ifade edilirken; zorunlu hizmet kapsamının ne olduğu, avantajları ve yararları merak edilmeye başlandı.

Bu çalışmada katkı ve destekleri de olan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın yaptığı açıklamayla biraz daha anlaşılır hale gelen “zorunlu hizmet alanı” öğretmen atamaları ve dolayısıyla eğitim kalitesinin artmasına işaret ettiği anlaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yayımlanan 2735 sayılı Tebliğler Dergisi’nin 2018 Aralık sayısında ilan edilen zorunlu hizmet alanında; Develi’nin tüm okullarının değerlendirildiği tabloda “hizmet alanı, hizmet bölgesi ve hizmet puanları” belirlendi. Develi’de tüm okullar “1. Hizmet Bölgesi” ilan edilirken; Hizmet Alanları okullara göre değişiklik gösterse de 4, 5 ve 6 arasında puanlandı.

Öğretmen atamalarında dikkate alınan hizmet bölgesi, hizmet alanı ve hizmet puanlarının bu şekilde düzenlenmesiyle, Develi’yi kadrolu öğretmenlerin daha çok tercih etmesiyle ilçedeki eğitim kalitesini artacağı öngörüldü.