Kayseri Develi Haber Merkezi

Develi’nin yeni tesisi daha da gelişiyor!

Develi’nin yeni tesisi daha da gelişiyor!
05 Aralık 2018 - 20:45

Kayseri Milletvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin bir önceki dönem bakanlığını yaptığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Develi Belediyesi Ambalaj Atık Toplama ve Ayrıştırma Tesisine 40 adet geri dönüşüm kumbarası hibe edildi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Develi’de çeşitli yerlere konacak geri dönüşüm kumbaralar ile daha çok atığın geri dönüşüme kazandırılması ve sıfır atık hedeflediklerini belirterek; “İlçe genelinde belirlenen yerlere konacak geri dönüşüm kumbaralar ile kâğıt, cam ve plastik gibi atıkların geri dönüşüme kazandırılması için kumbaraların cam, plastik ve kağıt gibi ayrı ayrı bölümler bulunuyor.

“Doğayı ve çevreyi korumak bizlerin en büyük görevi olduğunu düşünerek çalışmalarımıza yön veriyoruz. Geçmişi değiştiremeyiz, ama geri dönüşüm ile geleceğimizi güzelleştirebiliriz. Ülkemizin ekonomisine katkı sağlamayı belediye olarak bizler de görev addediyoruz. Geri dönüşüm; bir nevi ‘gelecek’ demektir. Geri dönüşümün ülke ekonomisine ve doğaya katkıları yadsınamaz bir gerçek. İlçe genelinde konacak bu kumbaralar ile ayrıştırma işlemleri daha geri dönüşüm tesisine ulaşmadan bizlere zaman ve iş gücü açısında büyük bir tasarruf sağlayacaktır ”dedi