Kayseri Develi Haber Merkezi

İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Develi ve Yahyalı da katıldı!

İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Develi ve Yahyalı da katıldı!
18 Ocak 2017 - 11:24

Kayseri İl Koordinasyon Kurulu, 2017 yılının ilk toplantısını yaptı. Toplantıya Kayseri merkezde ve ilçelerde görev yapan seçilmiş ve atanmış idareciler katıldı. Katılımcılar arasında Develi ve Yahyalı’dan temsilciler de vardı.

2017 yılı 1’inci dönem Kayseri İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı. Kayseri’deki yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla Valilik Yatırım ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Süleyman Kamçı, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile STK temsilcileri katıldı. Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri’de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgiler verildi.

2016 yılının da değerlendirildiği toplantıda, 2016’da en çok yatırımın eğitim alanında yapıldığı ifade edildi. Toplantıda konuşma yapan Vali Süleyman Kamçı, 2016 yılı Aralık ayı itibariyle, bin 22 proje için toplam 2 milyar 499 milyon TL yatırım öngörüldüğünü ve 2 milyar 235 bin TL harcama yapıldığını söyledi. Bu rakamların yüzdeye vurulduğunda, parasal olarak hedeflenin %89’unu kapsadığını aktardı.

En çok yatırımın yapıldığı eğitim alanında; 136 projenin 100’ü tamamlanmış olup, 36 adedinin devam etmekte olduğu; yaklaşık 228 milyon TL toplam proje ödeneğinden 2014 yılından 45 milyon, 2015 yılından 61 milyon, 2016 yılı sonu itibariyle 60 milyon harcama yapılmış olup, toplamda 166 milyonluk harcama yapıldığı ifade edildi.

Toplantıda diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili yatırım değerlendirilmesi ve planlamalar da konuşuldu.