Kayseri Develi Haber Merkezi

Kayseri Rektörü: Develi en büyük kampüsümüz!

Kayseri Rektörü: Develi en büyük kampüsümüz!
02 Kasım 2018 - 19:22

Kayseri’ye kurulan yeni devlet üniversitesi olan Kayseri Üniversitesi’nin geçtiğimiz ay atanan rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa bugün Develi’deydi. Develi Seyrani Kampüsü’nü ziyaret eden Rektör Karamustafa, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar başta olmak üzere temaslarda bulundu.

Rektör Karamustafa’nın Başkan Cabbar’la samimiyeti de gözlerden kaçmadı.

Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda yapılan tanışma toplantısına Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve akademik kadro da katıldı. Kampüste yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında bilgilendirilmede bulunuldu.

Rektör Karamustafa “Develi Seyrani Kampüsümüz merkez dışındaki en büyük kampüs olması dolayısıyla Kayseri Üniversitemizin yükünü hafifleteceğine inanıyorum. En kısa sürede Seyrani Kampüsümüzde eğitim faaliyetlerine başlayacak olan İslami İlimler ile Beşeri İlimler Fakültelerimizin Develimize ve Kayseri Üniversitemize önemli kazanımları olacaktır. İnşallah gençlerimize daha kaliteli eğitim ulaştırabilmek için sürekli istişare halinde olacağız” dedi.

Başkan Cabbar Seyrani Kampüsü ziyaretinin ardından Rektör Karamustafa’yı ve Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu hocalarını makamında ağırlayarak Develi ve Develideki eğitim faaliyetleri hakkında istişarelerde bulundu.