Kayseri Develi Haber Merkezi

Kayseri Valisi değişti!

Kayseri Valisi değişti!
27 Ekim 2018 - 12:27

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile çok sayıda görev değişikliği meydana geldi.

Valiler Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararname ile 39 ile yeni vali atanırken, 21 ilin valisi görevden alınarak Mülkiye Başmüfettişliği’ne atandı.

Görev değişikli yapılan yerler arasında Kayseri’de yer aldı. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı.

Kayseri Valiliği’ne ise Isparta Valisi olarak görev yapan Şehmus Günaydın atandı.

Yeni Kayseri Valisi Şehmus Günaydın kimdir? 

1966 yılında Batman’da doğdu. İlköğretim ve lise tahsilini Batman’da yapmıştır. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır. Hatay Kaymakam adaylığı, Yeşilova, Ulukışla Kaymakam Vekillikleri, Sulakyurt, Gürgentepe Kaymakamlıkları, Bitlis ve Şanlıurfa Vali Yardımcılıkları; Alaçam, Yatağan Kaymakamlıkları ve Aydın Vali Yardımcılığı; Urla Kaymakamlığı yapmıştır. 23 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Kastamonu valiliğine atanmıştır. 2016 yılına kadar Kastamonu’da görev yapan Günaydın, 30 Mayıs 2016 tarihli kararname ile Isparta valisi olduktan sonra 27 Ekim 2018’de Kayseri Valiliği’ne atandı.