Kayseri Develi Haber Merkezi

Kayseri Valisi Kamçı, Develi’de muhtarlarla buluştu!

Kayseri Valisi Kamçı, Develi’de muhtarlarla buluştu!
21 Şubat 2017 - 19:17

Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları düzenleyen Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Develi’ye geldi. Vali Kamçı, kaymakamlık ve belediyeyi ziyaret ederek, Develi mahalle muhtarlarıyla da buluştu. Kamçı, kaymakam, belediye başkanı ve muhtarlardan ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı.

Vali Kamçı’nın Develi’deki ilk durağı Develi Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İlçe Jandarma Komutanı, ilçe Emniyet Amiri ile daire amirleri ve personel tarafından karşılanan Vali Kamçı daha sonra Develi Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Belediye personeli ile de görüşen Kamçı, Develi Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi olan “Kitap ve Oyuncak Kumbarasına” kitap ve oyuncak attı.

Vali Kamçı’nın sonraki durağı da Develi Kadın ve Gençlik Merkezi oldu. Kamçı burada Develi’nin muhtarları ile bir araya geldi. Vali Kamçı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmaların mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek süratle çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti. Muhtarların talep ve sorunlarına hızla çözüm üretmek amacıyla Develi’de düzenlenen toplantıya, Vali Kamçı, Kaymakam Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Kamçı, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Toplantı, muhtarların mahallelerin sorun ve taleplerini ilgili kurum müdürlerine doğrudan iletmesi ile devam etti. Toplantı sonunda Develi Gaceri standını gezerek Gacer üreticisi Doğan Özdemir ve Başkan Cabbar’dan Gacer hakkında bilgiler alan Vali Kamçı, Gacer ürünlerinin yaygınlaşması için yapılan çalışmalara her daim destek olacaklarını belirtti.