Kayseri Develi Haber Merkezi

Kayseri’de üniversite önünde otobüs patladı!

Kayseri’de üniversite önünde otobüs patladı!
17 Aralık 2016 - 8:36

​Kayseri’de şehir içi otobüste patlama meydana geldi. Patlamanın nedeni henüz bilinmezken yaralıların olduğu öğrenildi.
Patlamayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, patlamanın bombalı araçla yapılan bir saldırı olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Askeri birliğe yakın olması nedeniyle saldırı ihtimali olduğu kuvvetle iddia edilirken, yaralı askerlerin olduğu öğrenildi.

Sözcü Gazetesi’nin yaptığı haberde konuyla ilgili olarak; Erciyes Üniversitesi önünde bu sabah 08.45’de bir şehir içi halk otobüsünde patlama meydana geldi. Patlamada ölü ve yaralıların bulunduğu bildirilirken, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Görgü tanıkların iddiasına göre halk otobüsünün yanına yaklaşan bir araçta patlama meydana geldi. Kayseri DHA Büro Şefi Oktay Ensari’nin bildirdiğine göre patlamada şehit ve yaralılar var. Ensari “Patlama bir terör saldırısı gibi duruyor. Palas Caddesi, şehir merkezine 5-6 kilometre uzaklıkta. Orası yoğun bir yer değil. Okullar da tatil. Hafta içi yoğun olan bir yol. Aynı yol üzerinde komando tugayı kışlası var. Planlanmış bir olay gibi görünüyor. Sabah 08:45 sıralarında oldu. Şuan güvenlik önlemleri alınıyor. Bölge kontrol altında. Resmi görevliler dışında kimse alınmıyor. Patlama, kampüs içinde de duyuldu. Olaydan hemen sonra 6 dakika içinde ekipler olay yerine intikal etti. Görgü tanıkları, önce trafik kazası sandıklarını belirtti. Daha sonra otobüsünü savrulduğunu görmüşler. Otobüste kalabalık bir yolcu grubu olduğunu tahmin ediyorum” dedi.

Otobüsün çarşı iznine çıkan askerleri taşıdığı söyleniyor.

Son güncelleme: 10:04

HABER GÜNCELLENİYOR! BEKLEYİN YA DA YENİLEYİN!