Kayseri Develi Haber Merkezi

Kayseri’ye yine şehit ateşi düştü!

Kayseri’ye yine şehit ateşi düştü!
15 Mart 2017 - 11:24

2016 yılının sonlarında vatani hizmetleirni yapan askerlerin çarşı iznine çıktığı otobüse saldırının yapılmasıyla 15 şehit verdiğimiz Kayseri; ayrıca hemen hemen tüm şehit haberlerinde bir evladını şehit olduğuyla gündeme gelmekte…

Son olarak dün Mardin-Diyarbakır karayolunda meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan iki askerden birinin de Kayserili olduğu öğrenildi.

Mardin- Diyarbakır karayolunun Mazıdağı ilçesi yol ayrımında sabah saatlerinde güvenlik güçleri tarafından yolda mayın ve patlayıcı araması yapılırken, saat 08.40’da patlama meydana geldi. PKK terör örgütü tarafından yol kenarına yerleştirilen patlayıcı, bölgede Aksu Jandarma Karakolu askerlerinin mayın arama tarama çalışması yaptığı esnada patlatılması sonucu 2 askerimiz şehit oldu.

Şehit ateşi yine Kayseri’ye de düştü. Hain saldırıda iki uzman çavuş şehit edilirken; birinin Kayserili olduğu öğrenildi.

Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım’ın Kayseri nüfusuna kayıtlı olduğu ifade edilirken; ailesinin Talas İlçesi’nin Yenidoğan semtinde oturduğu öğrenildi.