Kayseri Develi Haber Merkezi

Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı’na Develi’den de veto geldi!

Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı’na Develi’den de veto geldi!
31 Ocak 2017 - 16:00

Sosyal medyanın günlerdir yoğun bir şekilde tartıştığı hatta ağır eleştirilere tuttuğu Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı isimli, tartışmaların yanında yaptırımlarla da karşılaşmaya başladı. Belediyeler bünyesinde hizmet veren sinema salonlarının bir kısmında filmin gösterimi iptal edildi.

Bir çok ilçe belediyesi eleştiri oklarına tutulan Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı isimli filmini sinema salonlarında seans dahiline almayacakları yönünde açıklamalarda bulundu. Bu yöndeki son açıklama da Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’dan geldi. Cabbar konuyla ilgili olarak şahsi Facebook hesabından açıklama yaptı. Cabbar’ın paylaşımı, Develi Belediyesi’nin Facebook hesabından da paylaşıldı.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Develi’li Hemşerilerim;

Medyada reklamı gösterilen ve bizlerin milli manevi değerlerine ters olan ve ecdadımızla adeta dalga geçen sahneleri ve senaryosu olan Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı adlı filmi Belediyemiz Mustafa Aksu Kültür Merkezi Sinema Salonunda kesinlikle ve kesinlikle gösterime girmeyecektir.”

Örf ve adetler çerçevesinde değerlendirmede bulunan Başkan Cabbar açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu ve benzeri örf adet gelenek görenek ve ahlaki hassasiyetlerimize ters filmler biz yönetimde olduğumuz sürece Develi Belediyesi Sinema Salonunda gösterime girmeyecektir. Bu Böyle biline…”