Kayseri Develi Haber Merkezi

MHP’li Özer’in sözleri çarpıtıldı, tepki ve ittifaka destek partililerden geldi!

MHP’li Özer’in sözleri çarpıtıldı, tepki ve ittifaka destek partililerden geldi!
24 Ocak 2019 - 11:40

Yerel seçimlere de ittifak halinde giren, bu kapsamda bazı il ve ilçelerde Ak Parti, bazılarında MHP’nin adayı desteklenilen Cumhur İttifakı’na yönelik saldırılar tüm Türkiye gibi Develi’de de devam ediyor.

Adayın belirlenmesi ve mevcut belediye başkanı Mehmet Cabbar’ın ittifak adayı gösterilmesiyle Develi’de hem yönetim hem de taban bazında Ak Parti ve MHP’liler kenetlenirken, bazı odaklar ittifaka çomak sokma maksadıyla operasyonlara başladı.

Bu kapsamda dün sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan MHP Develi İlçe Başkanı Yunus Özer’in ittifakla alakalı sözü ya da iması olmamasına rağmen, sözlerini çarpıtan bir kesim, algı yapma çabasıyla “paylaşımın Ak Parti’ye yönelik yapıldığını” iddia etmesi, çabalarını boşa çıkardı.

Adayın açıklanmasının ilk gününden beri ittifaka desteğini açık açık belli eden MHP İlçe Teşkilatı ve Başkan Özer konunun doğru anlaşılmasıyla ilgili henüz açıklama yapmamışken, Cumhur İttifakı’nın tarafı vatandaşlar ittifakla ilgili durdukları yeri belli eden yorumlar yaparak Özer’in sözlerinin çarptırılmasına tepkilerini gösterdi.

Özer yaptığı paylaşımda; “MHP’nin Develi’deki adresi bellidir” sözlerinin çarptırılarak ittifaka yönelik söylediğinin iddia edilmesi üzerine vatandaşlar; “Sakin olun fitneye geçit vermeyin!” “Düşmanı, hainleri sevindirmeyin gün birlik günüdür, vatan söz konusudur!” sözleriyle ittifaka desteğin sorunsuz devam ettiğini, İlçe Başkanı Özer’in sözlerinin yanlış lanse ettirilmeye çalışıldığını ispat ederek, iddiayı çürütmüş oldu.