Kayseri Develi Haber Merkezi

Okul Aile Birliği’nden, görülmemiş hizmet!

Okul Aile Birliği’nden, görülmemiş hizmet!
29 Ekim 2019 - 19:37
Cumhuriyetin ilanının 96. yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Develi’de de kutlandı. Develi’de yapılan en güzel kutlamalardan biri de Gazi Mahallesi’nde düzenlendi.
 
Buradaki etkinliği güzel kılan şey, sadece yapılan aktiviteler değil, bir devlet okulunda, Okul Aile Birliği ve hayırsever vatandaşlar birlikteliği ile yapılabilecek üst düzey hizmetlerin açılışının gerçekleşmesi ve öğrencilerine sunulan imkan ve desteklerin paylaşılmasıydı.
 
Gazi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen bayram merasimi,saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin, öğretmenleri ile birlikte hazırladığı gösteriler yapıldı.
 
Tören konuşma yapan Gazi İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Özgür Orhan, bu sene içerisinde gerek okulun binasına gerekse bizzat öğrencilere, Okul Aile Birliği tarafından, hayırsever vatandaşlarla birlikte yapılan katkılardan bahsetti.
 
Değil Gazi Mahalleli, Kayserili bile olmayan hayırsever İşadamı Taner Bağbaşı’nın desteğiyle okulun dış cephe kaplaması, boyası, okulun etrafının tel örgü ile kapatılması, okula güvenlik kamerasının takılması gibi yeniliklerin sponsoru olduğunu aktaran Orhan, köy halkından olan Yafes-Emine Güllü çiftinin ise öğrencilerin bir çoğunun bu seneki kırtasiye ihtiyacını karşıladığını ve kış aylarına girdiğimiz şu günlerde Gazi İlköğretim Okulu’nda eğitim gören tüm öğrencilerin kışlık ayakkabı ve mont ihtiyacını giderdiğini söyledi. Bağbaşı’na yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür mahiyetinde plaket de verildi.
Develi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’ın da hayırsever için özel olarak gönderdiği tablo, teşekkür mahiyetinde takdim edildi.
 
Bununla birlikte okulda, Okul Aile Birliği bünyesinde yapılacak işlerde tereddüt etmeden çalışan köy halkına ve Develi Gazi Mahallesi Dernek Başkanı Hamdi Orhan’a teşekkür edildi.
 
Son olarak da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda öğrencileri ödüllendirerek sevindirmek isteyen Okul Aile Birliği Başkanı Özgür Orhan, kitap okuma yarışması düzenleyerek,yarılma sonucunda başarılı olan ilk 3 öğrenciye tablet, devamındaki 10 öğrenciye de lisanslı kol saatini bayram töreninde, Mahalle Muhtarı Mehmet Ceran ve Okul Müdürü Bünyamin Okutucu ile birlikte öğrencilere hediye etti.