Kayseri Develi Haber Merkezi

Suriye’de Kayseri 2 şehit verdi!

Suriye’de Kayseri 2 şehit verdi!
22 Aralık 2016 - 9:56

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre Çarşamba günü El Bâb’da IŞİD’in bombalı araçlarla yaptığı 3 ayrı saldırıda 10 asker şehit oldu, 6’sı ağır 18 asker yaralandı. Bu saldırılar ile 21 Aralık Çarşamba günü şehit olan asker sayısı 14’e, yaralanan asker sayısı ise 33’e yükseldi. 138 IŞİD militanı öldürüldü.Geçtiğimiz günlerde İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında verdiğimiz 44 şehitten 3’ü Kayseriliyke; yakın zamanda da Kayseri’de hain bir terör saldırısı sonucu 14 askerimizin şehit olduğu Kayseri; El Bab’da da 2 şehit verdi. Şehit olan 1 askerin de Kayseri’den geçici görevle gittiği öğrenildi.

Fırat Kalkanı Operasyonunda El Bab’da şehit olan 27 yaşındaki Uzman Çavuş Osman Çelik’in Zincidere Komando Tugayında iken, geçici görevle Suriye’ye gittiği öğrenildi.

Göksun nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Mehmet Gökkaya şehit oldu. Ailesiyle birlikte Kayseri’de ikamet eden Gökkaya’nın evli ve bir kızı olduğu öğrenildi.

Fırat Kalkanı operasyonunda şehit ateşi düşen şehirlerden birisi de Bursa oldu. Merkez Yıldırım ilçesi Samanlı Mahallesi’nde oturan Şehit Piyade uzman çavuş Ferhat Demir de Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı’nda görev yapıyordu.