Kayseri Develi Haber Merkezi

Yahyalı Belediye Başkanı esnaf ziyaretinde!

Yahyalı Belediye Başkanı esnaf ziyaretinde!
21 Kasım 2016 - 19:58

​Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk yeni mesai haftasına hareketli başladı. Başkan Öztürk çalışmalarının yanısıra esnaf ziyareti de gerçekleştirdi. Esnaflarlarla sohbet eden Öztürk, Yeni Sanayi Sitesini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, belediye başkalığına seçildiği 30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadar geçen süre zarfında yeni sanayi sitesinde yapılan çalışmaları değerlendirmek ve bölgedeki mevcut sorunları dinlemek için sanayi esnafıyla bir araya geldi.

Ziyarette yeni sanayi bölgesindeki belediye hizmetleri hakkında esnafların düşüncelerini ve isteklerini dinleyen Başkan Esat Öztürk, basına açıklamalarda bulundu. Ziyaretin yoğun iş temposu nedeniyle gecikmiş bir ziyaret olduğunu belirten Başkan Öztürk; “Rabbim esnafımızın kazançlarını bereketli ve bol eylesin, çalışmalarında kolaylıklar versin. Kış mevsiminin yaklaştığı bugünlerde buradaki esnaflarımızdan bir istirhamımız olacak. Sanayi’deki bazı esnafımızın kışın ısınmak için yanık yağ ve lastik kullanıyorlar. Bunlar sağlık açısında son derece tehlikeli olan, içerisinde kanserojen madde bulunan yakıtlar. Bu ilçede biz yaşıyoruz. Bu ilçenin havasını sadece onlar değil, hepimiz teneffüs ediyoruz. Eğer durumları yoksa ben kömür paralarını vermeye hazırım. 250-300 kg kömürü ben burada yaşayan insanlarımızın sağlığı için vermeye hazırım. Bu konuda esnafımızın yanık yağ ve lastik yakımı konusunda dikkatlerini çekmek istiyoruz. Sağlığımız her şeyden önemli.” dedi.

Yıllarca görev yaptığı ve belediyeciliği öğrendiği Kocasinan Belediyesi’nin siteleşme konusunda uzmanlaşan,  esnafın yanında yer alan, esnaf babası bir belediye olduğunu belirten Başkan Öztürk, “ Esnafımızın her zaman yanında olmalıyız. Belediyenin sadece kaldırım yapmak, yol yapmak gibi bir görevi yok. Buranın ekonomisi, ticareti, sanayisi, turizmi kesinlikle bizi ilgilendiyor. İnşallah hep beraber, el birliği ile Yahyalı’mız da ticareti, sanayiyi, turizmi geliştireceğiz.Biz size destek vereceğiz, sizde bize destek vereceksiniz.” şeklinde konuştu.

Başkan Öztürk açıklamasında belediyenin hizmet etme yeri olduğunu, tek gayelerinin hizmet etmek olduğunu,  ikinci bir gayelerinin olmadığını sözlerine ekledi.

Başkan Öztürk’ün ziyaretinden duyulan memnuniyeti dile getiren esnaflarda, yeni sanayi’ de yapılan belediye çalışmalarından dolayı başkana teşekkür ederek, ısınma konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirttiler.