Kayseri Develi Haber Merkezi

Yahyalı Belediyesi, 2017 yılının ilk meclis toplantısını yaptı!

Yahyalı Belediyesi, 2017 yılının ilk meclis toplantısını yaptı!
03 Ocak 2017 - 10:04

Belediye Meclisi’nin 2017 Ocak ayı toplantısı Yahyalı Belediye Meclis Salonunda Başkan Esat Öztürk Başkanlığında yapıldı. 2017 yılının ilk meclis toplantısında ikisi ek olmak üzere 13 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Meclis toplantısının öncesinde yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’de Reina’da gerçekleşen hain terör saldırısı kınandı. Konuyla ilgili Belediye Başkanı Esat Öztürk bir açıklama yaparak “ İstanbul Ortaköy’de, İstanbul Beşiktaş’ta, Kayseri’de, Diyarbakır’da, bilhassa Türkiye’de çeşitli bölgelerinde terör saldırılarıyla insanlarımızın diline, dinine ve ırkına bakmaksızın öldüren pkk, deaş, ypg ve fetö gibi terör örgütlerini kınıyoruz. Nerden gelirse gelsin bunların dini de yok, dili de yok.” diyerek; terörün din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin insanları öldürdüğünü belirtti.

2017 yılının gerek Yahyalı gerek hükümet gerekse de Türkiye Cumhuriyeti için hayırlı, huzurlu geçmesini temenni eden Başkan Esat Öztürk “Rabbimiz, yeni yılda ilçe olarak, ülke olarak ağzımızın tadını bozdurmasın. İnşallah 2017 yılımız, 2016 yılımızdan daha güzel geçsin. Terörsüz bir yıl olsun.” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Kayseri Gaz Genel Müdürü’nün Yahyalı’ya gelerek, doğalgazın Yahyalı’ya da getirilmesinin konuşulmas üzerine Meclis’te Doğalgaz’ın Yahyalı’ya getirilmesi konusunda Kayseri Gaz’a gerekli iznin verilmesi; ilçede sosyal faaliyetlerin artması için insanların spora teşvik amacıyla amatör spor kulüplerine destek verilmesi; Necmettin Erbakan’ın adının Çevreyol Caddesi’ne verilmesi, Diyarbakır’da Şehit olan Yahyalılı Polis Memuru İsmail Mavitaş’ın adının Çiğilli Mahallesi Osmanlı Evleri’ndeki parka ve 15 Temmuz Ankara’da şehit düşen Sümer Deniz’in adının da Çiğilli Mahallesinde sokağa verilmesi gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddelerinin ardından mecliste, 2017 yılı Denetim Komisyonu seçimi yapıldı.