Kayseri Develi Haber Merkezi

Yahyalı Belediye’sinden Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ziyareti!

Yahyalı Belediye’sinden Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ziyareti!
17 Kasım 2016 - 1:08

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Sulama Birliği yöneticilerinden oluşan heyetle birlikte Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti. Ziyarette çeşitli konular ele alınırken; Büyükşehir Belediyesi tarafından Yahyalı’ya yapılan yatırımlar ve ilçedeki kapalı sistem basınçlı sulama sistemine Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan katkı nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Yahyalı Kadın ve Gençlik Merkezi ile Gözbaşı Mesire Alanı gibi projeleri hayata geçirerek ilçeye 11 milyon liralık yatırım yaptığını, ihtiyaç duydukları her zaman Büyükşehir Belediyesi’ni yanı başlarında bulduklarını ifade eden Öztürk, ilçenin kapalı sistem basınçlı sulama sistemine de Büyükşehir tarafından 800 bin TL’lik katkı verildiğini belirtti ve tüm bu yatırımlar için teşekkür etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Yahyalı ve diğer ilçeleri kalkındırmak için yatırımların devam edeceğini belirterek destekeleri ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Başkan Çelik “sosyal ve ekonomik imkanların artırıldığı projelerle birlikte her ilçede, ilçenin özelliklerine uygun yatırımlar yapalım istiyoruz. Felahiye’ye yapacağımız toplu ahır, Tomarza’ya yapacağımız kabak çekirdeği tesisi, Pınarbaşı ilçesine Şeker Fabrikası ile yapacağımız tarım ve hayvancılığı geliştirme projesi bunlar arasında bulunuyor. Bu anlamda Yahyalı’dan da kapalı sistem basınçlı sulama tekniği talebi gelince bölgedeki çiftçilerimizin faydasına olur mu diye araştırdık. Verimli olacağını gördük ve hiç düşünmeden yapmaya karar verdik. Bu ve benzer projelerle tarımla ilgilenen hemşehrilerimizin bütçesine katkıda bulunursak ne mutlu bize” şeklinde konuştu.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve Sulama Birliği yöneticileri ziyarette Başkan Mustafa Çelik’e Yahyalı Halısı ve Yahyalı Elması hediye ettiler.

4574abd_4934

4574abd_4938-1

4574abd_4947