Kayseri Develi Haber Merkezi

Yahyalı Kaymakamı, dönem ikincisi olarak yeni görev yerini belirledi!

Yahyalı Kaymakamı, dönem ikincisi olarak yeni görev yerini belirledi!
02 Ocak 2017 - 9:52

Çanakkale’de Kaymakam adayı vazifesindeyken 20 Eylül 2016’da Bakanlık onayı ile Yajyalı’ya Kaymakam Vekili olarak atanan Güher Sinem Büyüknalçacı’nın yeni görev yeri belli oldu. Başarı durumuna göre belirlenen dönem sıralamasında dereceye girerek dönem ikincisi olması nedeniyle, Kaymakam Büyüknalçacı görev yerini kendisi belirledi.

102. dönem Kaymakamlık kura çekimlerinde, dönem ikincisi olması vesilesiyle kuraya girmeden kendi görev yerini kendi tercihe etme hakkı olan Yahyalı Kaymakamvekili Güher Sinem Büyüknalçacı, tercihini Aydın’ın Karacasu ilçesinden yana kullandı. 2003 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KATÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat bölümünden mezun olan Güher Sinem Büyüknalçacı, 2014 yılında da Yalova Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlayarak meslek hayatına başladı. 2016 yılının son çeyreğinde Yahyalı’da görev yapan Büyüknalçacı, kısa süre Yahyalı’da kalmasına rağmen sevilen kaymakamlar arasında yerini aldı.

Kaymakam Büyüknalçacı 2016 yılında İngiltere’deki Engelli Yetişkin Hakları ve Türkiye Açısından Çıkarsamalar alanlarında master çalışması yaptı. Mudanya ve Çeşme Kaymakamlığında Kaymakam Refikliği, Bartın’da Teftiş Stajını tamamlayan Büyüknalçacı, geçtiğimiz günlerde de Aydın’ın Karacasu İlçesine kaymakam olarak atandı.

Kaymakam Büyüknalçacı’ya, Yahyalı’daki çalışmalarından dolayı teşekkür eder, yeni görev yerinde başarılar dileriz.