Kayseri Develi Haber Merkezi

Yahyalı’da esnaflar istişare toplantıları düzenliyor!

Yahyalı’da esnaflar istişare toplantıları düzenliyor!
14 Ocak 2017 - 11:45

Yahyalı’da esnafın sorunlarını görüşmek ve sorunlara çözüm üretebilmek amacıyla her meslek grubundan esnaflarla ayrı ayrı toplantılar düzenleniyor. Toplantılar, Yahyalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası öncülüğünde gerçekleştiriliyor. İlki 2016 yılının Aralık ayında düzenlenen toplantılar, yeni yılda da devam ediyor. Yahyalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Ekinci başkanlığında düzenlenen toplantıların, esnafın sıkıntılarına çözüm getireceği ifade ediliyor.

Her meslek grubunu ayrı ayrı toplayan Esnaf Odası, ilk toplantısını Çay Ocağı ve Kahvehane Esnafları’yla yaptı. Toplantıyla ilgili yapılan açıklamada “Oda binasında Eğitim Salonundaki ilk toplantımızı Çay Ocağı ve Kahvehane esnaflarıyla yaptık. Toplantıya Oda Başkanı İsmail Ekinci, Başkan Yardımcısı Erdem Yürek, Yönetim Kurulu üyesi Erdal Çıtak İlçemizin merkezinde bulunan çay ocağı ve kahvehane esnafları katıldı. Yaşanan sıkıntılar ve çözüm yollarına ait görüş ve düşünceler dile getirildi” denildi.

Devam eden ikinci toplantıda ise Yahyalı’daki Berber Esnafları konuk edildi. Toplantının ardından “İkinci toplantımızı Berber esnaflarımızla yaptık.Toplantıya berber esnaflarımız katıldı. Yaşanan sıkıntılar ve çözüm yollarına ait görüş ve düşünceler dile getirildi. Katılımlarından dolayı tüm berber esnaflarımıza teşekkür eder, işlerinde başarılar dileriz” şeklinde açıklama yapıldı.

Dün yapılan toplantıda ise, Mobilyacı Esnaflarının sorunları ele alındı. Yahyalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nca yapılan açıklamada; “Üçüncü toplantımızı Mobilyacı esnaflarımızla yaptık. Mobilyacılık sektöründe yaşanan sıkıntılar ve çözüm yollarına ait görüş ve düşünceler dile getirildi. Katılımlarından dolayı tüm mobilyacı esnaflarımıza teşekkür eder, işlerinde başarılar dileriz” denildi.