Kayseri Develi Haber Merkezi

Yahyalılı Profesör, üniversiteye Rektör Yardımcısı oldu!

Yahyalılı Profesör, üniversiteye Rektör Yardımcısı oldu!
25 Ocak 2017 - 14:19

Ahi Evran Üniversitesi (Kırşehir) öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Gökbel, üniversiteye rektör yardımcısı olarak atandı. Üniversiteye rektör yardımcısı olarak atanan Gökbel’in, Yahyalılı olması nedeniyle, haberi duyan hemşehriler arasında sevinç kaynağı oldu.

2013 yılı Mayıs ayında Niğde Üniversitesi’nde yapılacak olan Rektörlük seçimlerinde de aday olan fakat kazanamayan Yahyalılı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, üniversite dünyasındaki idarecilik hayatına rektör yardımcılığı yaparak devam ediyor.

Prof. Dr. Ahmet Gökbel kimdir?

1965 yılında Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde doğan Gökbel, ilk, orta ve Lise öğrenimini Yahyalı’da; Yüksek Öğrenimini 1987’de Erciyes Üniversitesi’nde tamamladı. Gökbel yüksek lisansını da aynı üniversitede 1990 yılında yılında; doktorasını da yine Erciyes Üniversitesi’nde 1994 yılında Dinler Tarihi alanında tamamladı.

Gökbel, 1987-1995 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli okullarda öğretmenlik yapıp idarecilik görevinde bulundu.

1995 yılında Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 1999 yılında aynı alanda Doçent, 2005 yılında ise Profesör oldu. 2002-2003 yıllarında Dekan yardımcılığı, 5 Mayıs 2006 tarihinden başlamak üzere yaklaşık 5 yıl Dekanlık yaptı.

1 Ekim 2010 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümüne naklen atandı. Halen aynı fakültede Felsefe bölüm başkanlığı görevinde bulunmaktadır.

Yayınlanmış sekiz kitabının yanı sıra bir kısmı hakemli dergilerde olmak üzere ulusal ve uluslar arası dergilerde 50’yi aşkın makale ve bildirisi yayımlanmıştır.

İngilizce ve Arapça bilmekte olup üç çocuk babasıdır.